Hlavní » Zprávy » Prevence kriminality na středních školách
Prevence kriminality na středních školách

Prevence kriminality na středních školách

Městská policie Jablonec nad Nisou se v rámci prevence v březnu zaměřila na studenty prvních ročníků středních škol a učilišť v Jablonci. Strážníci připravili celkem 9 přednášek, které shlédlo 300 studentů.

Stejně jako v minulých letech, i letos se do přednáškové série zapojila zástupkyně oddělení sociálně-právní ochrany dětí jabloneckého magistrátu (OSPOD), která v rámci svého bloku představila činnost oddělení. Studenti se dozvěděli například to, že OSPOD provází mladistvé přestupkovým a trestním řízením a kurátor pro mládež se zaměřuje i na závadové chování uvedené skupiny.

Přednáška byla tematicky zaměřená na činnost městské policie, dopad tabákového zákona a dopravu a samozřejmě již zmíněnou náplň OSPOD,“ shrnul téma přednášky preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Právě ve spolupráci právě s pracovníky OSPODu budou jablonečtí městští strážníci v květnu provádět kontroly zaměřené na závadové chování mladistvých v katastru města, jako je požívání tabákových výrobků a jejich prodej, podání nebo umožnění mladistvým.

Zanechte zprávu

Skrolovat na začátek
Mohlo by Vás zajímatclose